top of page

2. Oturum: Borç

Süre

90 dk

Ne Çalışacağız?

Para ile ilişkinizi keşfetmeniz ve bolluk bilinci yolculuğunuzda ilerlemeniz için tasarlanmış "Money Talks Workshop"un ikinci oturumu olan "Borç", hayatınızda borcun neden olduğunu fark etmenize ve onu daha iyi yönetme yollarını görmenize yardımcı olacak bilgi ve egzersizler içerir.


Bu oturuma, bolluk bilinci ile aramızda duran engelleri fark etmemize yardımcı olan "Neden Zengin Değilim?" egzersizi ile başlıyoruz. Borç ile ilgili tanım ve farkındalıklarımızı çalıştıktan sonra, borçlu olmanın duygusal sonuçlarını, Dr. Hawkins'in frekanslar yaklaşımı ışığında inceliyoruz. Kahneman, Airley, Mullainatham, Shafir ve Erdem'in araştırmalarından derlenen örnekler ile, neden borçluların hep borçlu kaldıklarına dair görüşleri değerlendiriyoruz. İlk çağlardan bu yana, düşünürler ve bilim insanlarının borç alanından çıkma üzerine tavsiye ettikleri yöntemleri konuşup, bunlardan biri olan kayıt disiplini için, net varlık tablosunu nasıl tutabileceğimize dair bir örnek ile oturumu tamamlıyoruz.


Neler var?

* Oturumda Kullanılan Sunum (pdf)

* Çalışma Kitabı

* Oturum Konularının Video Setine 1 Yıl Boyunca Sınırsız Erişim

* 90 Günlük Hatırlatma Sistemi

* Net Varlık Tablosu (Google Sheets)


Oturum, Money Talks etkinliği katılımcıları ile birlikte yapılmaktadır. Money Talks Etkinliğinin tüm oturumlarına kaydolmak isterseniz uygulamada "Money Talks" etkinliğini aratarak detayları öğrenebilirsiniz.


Uyarı!

Bu bir yatırım danışmanlığı programı DEĞİLDİR. Hızlı zengin olma programlarına inanmıyoruz. Kararlılığa, arzuya ve öz-seçim yapma gücüne inanıyoruz. Sunduğumuz danışmanlık, workshop, koçluk, eğitim gibi tüm hizmetler, farkındalığı artırmak ve duyguları anlamanın, hayattan alınan tatmini artıracağını; mutluluğun, sağlığın, zenginliğin ve başarının sadece bu doğrultuda alınan sonuçlardan biri olabileceği temeli üzerinedir. Herkesin anlama, arzu duyma, kararlılık ve uygulama kabiliyeti farklıdır. Hizmetlerimiz içinde ve tanıtımlarında belirtilen başarı hikayeleri, kişilerin kendi gayretlerinin eseridir. Bundan dolayı kimseye zenginlik, sağlık ve mutluluk garantisi vermiyoruz. Zenginlik, sağlık ve mutluluk, kararlılık, arzu ve öz-seçim gücüne bağlıdır.


Kimle Çalışacağız?

Cenk Eser

Cenk Eser

İzmir Fen Lisesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde eğitim almış olan Cenk, 1972 İzmir doğumludur. Bilgisayar Mühendisi olup, Executive MBA derecesine sahiptir. 1990’larda başlayan kariyeri, girişimcilik ve kurumsal hayatın özgün bir karışımını içerir. HSBC, Türk Telekom ve Vodafone gibi kurumlarda dijital teknoloji ve ürün birimlerini yönetmiştir. Birden fazla ülkede, çok sayıda irili ufaklı müşteriye dijital dönüşüm danışmanlığı yapmıştır. Yurt dışındaki çok uluslu bir dijital teknoloji girişiminin CEO’luğu sonrasında Türkiye’ye yerleşerek kendi danışmanlık şirketini kurmuştur. Aykut & Esra Banguoğlu Oğut Yaşam Koçluğu Sertifikasına sahip olan Cenk, 2019’dan beri, özellikle kariyerinde ilerlemek ve gelirini artırmak isteyen profesyonellere ve işini büyütmek isteyen girişimcilere koçluk yapmaktadır. Finansal Okuma Yazma Derneği (FODER) üyesidir.

bottom of page